Joanna Brodzik – Dobro zawsze wraca…

Pochodzi z Lubska, skończyła Liceum Ogólnokształcące nr 7 w Zielonej Górze i Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Doświadczona aktorka, doskonała ambasadorka województwa lubuskiego i przedstawicielka fundacji opiekun serca.

 

Joanna Brodzik jest laureatką nagrody miesięcznika CINEMA „Z Cinema do Cannes” na najbardziej obiecującą Aktorkę młodego pokolenia (1998), dostała Wiktora 2004 dla najlepszej aktorki za rolę w serialu „Kasia i Tomek”. W 2006 r. odcisnęła dłoń na Bursztynowej Promenadzie Gwiazd podczas Festiwalu Gwiazd w Gdańsku, a rok później została nagrodzona Telekamerą w kategorii Najlepsza Aktorka. Otrzymała tytuł Najpiękniejszej 2006 dwutygodnika „Viva”, była także Kobietą Roku magazynu „Glamour”. A na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Madrycie dostała nagrodę dla najlepszej aktorki, za rolę Sygity w „Jasnych błękitnych oknach”.

 

- Uwielbiam ludzi, którzy nie boją się marzyć i nie boją się podejmowania celów, o których wszyscy inni mówią, że są nie do zrealizowania, a oni i tak to robią – podkreśla Joanna Brodzik

 

Zagrała ponad 30 ról filmowych i serialowych oraz użyczała swojego głosu w filmach dla dzieci. W ostatnich latach grała główną rolę w serialu „Dom nad rozlewiskiem” (oraz w kolejnych jego odsłonach), który cieszył się wielkim uznaniem widzów. Jednak największą popularność przyniosła jej rola w serialu „Magda M”.

 

Lecz Joanna Brodzik to także prezes Fundacji Opiekun Serca, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundacja jest m.in. współorganizatorem festiwalu Lubuskich Prezentacji Wokalnych Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski, który odbywa się w Lubsku.

 

„Pomagając innym, pomagasz sobie. Dobro zawsze wraca…”

 

Joanna Brodzik od wielu lat jest ambasadorką województwa lubuskiego. Uczestniczy w przedsięwzięciach organizowanych przez region. Była m.in. naszym gościem specjalnym na Lubuskim Kongresie Kobiet i Przystanku Woodstock.