Patryk Dudek - Jeśli mówisz żużel to myślisz: Lubuskie

Urodzony w 1992 roku Patryk Dudek jest jednym z najlepszych polskich żużlowców. Od początku kariery sportowej trenuje pod okiem ojca Sławomira, byłego zawodnika Falubazu. Licencję „Ż”, uprawniającą do występów w zawodach żużlowych, Patryk zdał w 2008 roku i już niedługo później stał się pewnym punktem zielonogórskiego zespołu.

 

 

Mimo młodego wieku zawodnik Falubazu ma na swoim koncie liczne sukcesy. Razem z kolegami z zielonogórskiej drużyny trzykrotnie sięgał po złoty medal drużynowych mistrzostw Polski oraz po srebro i brąz. Indywidualnie mistrzem kraju był w kategorii młodzieżowej (dwukrotnie) oraz wśród seniorów. Z reprezentacją Polski trzykrotnie zdobywał drużynowe mistrzostwo świata. Od 2016 r. jest stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W 2017 r. sięgnął po swój - jak na razie - największy sukces w karierze oraz w historii zielonogórskiego żużla - został indywidualnym wicemistrzem świata!


Zawsze podkreślam, że życie żużlowca to przede wszystkim ciężka praca. W sezonie jest mało czasu na odpoczynek i relaks, ale jeśli znajdę trochę wolnego czasu, najlepiej odpoczywam w domu, czyli w Lubuskiem. Cisza, mnóstwo zieleni i ciekawych miejsc, gdzie można zapomnieć o codziennych sprawach i odrobinę się "zresetować" -  mówi Patryk Dudek o Ziemi Lubuskiej.

 

 

Patryk Dudek na arenie międzynarodowej wielkie sukcesy odnosił także jako młodzieżowiec, m.in. był indywidualnym mistrzem świata oraz trzykrotnym medalistą mistrzostw świata w drużynie (złoto, srebro i brąz).

 

Jest również tryumfatorem drużynowych mistrzostw Europy juniorów i brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy. W 2013 roku został wyróżniony tytułem Rookie of the Lear przyznawanej przez Międzynarodową Federację Motocyklową (FIM), dla największego objawienia sezonu w sportach motocyklowych na świecie