Logo: Wrota lubuskie

Kalendarz wydarzeńAktualności z regionu

Spotkanie Regionalnej Rady ds. Energetyki

Po raz kolejny w Urzędzie Marszałkowskim spotkali się członkowie Regionalnej Rady ds. Energetyki. Podczas posiedzenia przedstawiono zagadnienia dotyczące klastrów energii. Dyskutowano m.in. o ich współpracy z operatorem systemu dystrybucyjnego oraz lokalnych doświadczeniach związanych z rozwojem inicjatyw klastrowych. Rozmowom przewodniczył Członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.
czytaj dalej

Większe dofinansowanie na aktywną integrację

Decyzją zarządu województwa zwiększono alokację w konkursie dotyczącym działań związanych z aktywną integracją. Nabór wniosków przeprowadzono w dniach 29.09.2018 r. - 12.10.2018 r. Na konkurs wstępnie przeznaczono ponad 8 mln zł, obecnie jest to ponad 15,7 mln zł.
czytaj dalej

Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” 2018

Już niebawem spotykamy się w świecie nowoczesnych technologii. Warsztaty „Technologiczne Dzieciaki” odbędą się 11 i 12 grudnia 2018 r. o godzinie 9:00 (I grupa) i 12:30 (II grupa) w urzędzie marszałkowskim w Zielonej Górze. 
czytaj dalej

Wielowymiarowy obraz adopcji

27 listopada br. pod honorowym patronatem marszałek Elżbiety Anny Polak w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja pt. „Wielowymiarowy obraz adopcji w drodze do rodzicielstwa”. Uczestników powitał wicemarszałek Łukasz Porycki. Konferencja jest kontynuacją działań podejmowanych przez Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze w zakresie promowania idei adopcji.
czytaj dalej

Kolejna wizyta w Wojwodinie

W tym roku lista regionów partnerskich Województwa Lubuskiego rozszerzyła się o Wojwodinę. Dalszemu rozwojowi międzyregionalnej współpracy służyła m.in. wizyta lubuskiej delegacji w Nowym Sadzie, która miała miejsce w ostatnich dniach. Rozmowom z władzami regionu przewodniczył członek zarządu Tadeusz Jędrzejczak.
czytaj dalej

Poznaliśmy najlepsze lubuskie produkty i usługi

Jakie są najlepsze produkty i usługi wytwarzane przez przedsiębiorstwa w województwie lubuskim? 27 listopada poznaliśmy laureatów plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2018. Uroczysta gala odbyła się w Folwarku Pszczew. Organizatorem plebiscytu była Gazeta Lubuska. Członkiem kapituły konkursu była marszałek Elżbieta Anna Polak
czytaj dalej

3 Święto Lubuskiego Młodego Wina

Za nami 3 Święto Lubuskiego Młodego Wina, które odbyło się w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze. W konkursie na najlepsze młode wino z naszego regionu w tym roku tryumfowała Winnica Bachusowe Pole z Zielonej Góry. Drugie miejsce przypadło Winnicy Julia ze Starego Kisielina, a trzecie Winnicy Cantina z Mozowa.
czytaj dalej

Niepodległościowy pokaz mody

24 listopada w Gorzowie Wlkp. odbył się nietypowy pokaz mody. Młodzież, która brała udział w warsztatach z projektantką Natalią Ślizowską, zaprezentowała swoje ubiory na scenie. Uczestnicy pokazu mogli także posłuchać ciekawej prelekcji o roli kobiet w niepodległej Polsce. Był to finał projektu "Niepodległość to my" realizowanego w ramach Lubuskich Niepodegłościowych Inicjatyw Młodzieżowych. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Manufaktura.
czytaj dalej

Most w Milsku – coraz bliżej robót budowlanych

Do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego trafił wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej złożony przez MOTA-ENGIL CENTRAL EUROPE. Firma odpowiada za budowę mostu w Milsku. To kolejny krok, który zbliża nas do rozpoczęcia robót budowlanych tej wartej 73 mln zł inwestycji. O postępach w realizacji projektu i harmonogramie prac członek zarządu Alicja Makarska rozmawiała dzisiaj (21.11) z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich.
czytaj dalej

IV Forum Bibliotek Szkolnych pn. „Biblioteka w świecie informacji”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Marii Grzegorzewskiej w Zielonej Górze zaprasza, 18 października br. o godz. 10.00, nauczycieli bibliotekarzy szkół wszystkich szczebli na IV Forum Bibliotek Szkolnych Województwa Lubuskiego pn. „Biblioteka w świecie informacji”.
 
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 35

Kontakt - stopka

Kontakt

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
ul. Podgórna 7
65-057 Zielona Góra
NIP: 973-05-90-332
REGON: 970770089