Logo: Wrota lubuskie

Kalendarz wydarzeńSzlaki wodne

Lubrzański Szlak Kajakowy

Płynąc kajakiem napotkamy miejsca tajemnicze (budowle zapór) oraz popłyniemy przez odcinki przypominające rezerwaty przyrody (są to miejsca gdzie przepływamy przez zanikające i wypłycające się jez. Rudny, Czarne, Białe oraz Rudno na skraju zabudowań klasztoru Paradyż). Jest to bardzo malownicza trasa.
czytaj dalej

Lubuski Szlak Wodny - Sława - Santok

Lubuski Szlak Wodny to jedna z ciekawszych tras kajakowych. Ma on przybliżoną długość 220 km i na jego pokonanie potrzeba ok. 10 dni.  W dużym uproszczeniu szlak zaczyna się w Sławie (jezioro Sławskie) a kończy w Santoku gdzie Noteć wpada do Warty.
czytaj dalej

Szlak wodny "Lubuskie Mazury"

Szlak zrealizowano w ramach projektu od końca lat dziewięćdziesiątych XX wieku, wspólnie przez gminę Strzelce Krajeńskie i gminę Dobiegniew. Szlak ,,Lubuskich Mazur" na terenie Gminy Strzelce Krajeńskie rozpoczyna się w miejscowości Długie, nad jeziorem Lipie. Następnie szlak przebiega przesmykiem do jeziora Słowa, leżącego na pograniczu wymienionych gmin  i dalej kanałem do leżącego już na terenie gminy Dobiegniew jeziora  Osiek.
czytaj dalej

Projekt MDW E 70 i Międzynarodowa Droga Wodna E 70

Turystyka wodna w Polsce coraz śmielej wkracza na rzeki i kanały. I nic dziwnego, bo polskie drogi wodne są jednymi z najdłuższych i najbardziej urokliwych w Europie. Jedynie Finlandia, Niemcy, Francja i Holandia mogą pochwalić się większą niż Polska długością żeglownych dróg wodnych.
 
czytaj dalej