Obrazek nagłówkowy

Zamek Joannitów w Łagowie 

Kategoria: Zamki i Pałace

Zamek Joannitów w Łagowie to bez wątpienia główna atrakcja turystyczną Łagowa, niewielkiego miasteczka położonego w województwie lubuskim. Zamek został zbudowany w XIV wieku przez Zakon Joannitów, a następnie przebudowywany był w wielu etapach, w tym w stylu renesansowym i barokowym. Obecnie jest to hotel i restauracja, ale nadal zachował swój historyczny charakter.

Zamek położony jest na wzgórzu morenowym, na przesmyku między jeziorami Trześniowskim i Łagowskim. Z jego murów roztacza się piękny widok na okolicę.

W skład zamku wchodzi kilka budynków, z których najważniejszym jest budynek główny, w którym znajduje się restauracja, sala balowa, sala konferencyjna i inne pomieszczenia. W budynku tym znajduje się również wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę Łagowa i okolic.

Inne budynki na zamku to:

  • Baszta obronna, która jest pozostałością po średniowiecznej warowni.
  • Oficyna, w której znajdują się pokoje hotelowe.
  • Kościół, który został wybudowany w XVI wieku.

Zamek Joannitów jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok. W sezonie letnim można zwiedzać go z przewodnikiem, a także wziąć udział w licznych imprezach i wydarzeniach, które są organizowane na zamku.

Oto kilka atrakcji, jakie oferuje Zamek Joannitów:

  • Zwiedzanie zamku z przewodnikiem – to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o historii i architekturze zamku.
  • Wycieczka po okolicy – z zamku można wybrać się na spacer lub rowerową wycieczkę po malowniczej okolicy.
  • Obiad lub kolacja w restauracji zamkowej – restauracja oferuje wykwintną kuchnię polską i międzynarodową.
  • Udział w imprezie lub wydarzeniu organizowanym na zamku – na zamku organizowane są liczne imprezy, takie jak koncerty, festiwale, targi i inne.

Zamek Joannitów to doskonałe miejsce na weekendowy wypad lub dłuższy pobyt. To miejsce, w którym można poznać historię, podziwiać piękną architekturę i spędzić miło czas.

Zamek Joannitów w Łagowie, Tadeusza Kościuszki, Łagów, Polska