Obrazek nagłówkowy

Głosujmy na cuda Polski! Wśród nominowanych – Iłowa, Łagów i Lubniewice

24.05.2024
Lubniewice z Parkiem Miłości, Park Dworski w Iłowej czy Łagów – które z tych miejsc zasługuje na miano Cudu Polski? Decyzję podejmą uczestnicy plebiscytu organizowanego przez „National Geographic Traveler”.

Redakcja „NG Traveler” po zebraniu rekomendacji wybrała 48 miejsc w Polsce (po 3 z każdego województwa) nominowanych w konkursie. Teraz to czytelnicy zdecydują, które atrakcje turystyczne zdobędą tytuł Cudu Polski.

W Lubuskiem nominowane są:

  • Park Dworski w Iłowej – zielone, klimatyczne miejsce, w którym znajduje się kilka ogrodów: różany, japoński, chiński i angielski. Ogród japoński, utworzony z inicjatywy Friedricha von Hochberga, był pierwszym takim terenem w Europie i stał się inspiracją do utworzenia ogrodu japońskiego we Wrocławiu;
  • Lubniewice z Parkiem Miłości im. Michaliny Wisłockiej – miejscowość położona nad jeziorami Lubiąż i Krajnik, w pobliżu Rezerwatu Przyrody „Janie im. Włodzimierza Korsaka” i Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego „Uroczysko Lubiewsko”;
  • Łagów – wieś słynąca z zamku joannitów oraz jednego z najstarszych festiwali filmowych w Polsce – Lubuskiego Lata Filmowego. Położona między jeziorami Trześniowskiem i Łagowskim.

Głosowanie trwa do 5 czerwca 2024 r. do godziny 23:59 na stronie https://www.national-geographic.pl/cuda-polski/2024/lubuskie. Głos można oddać tylko raz dziennie.

Celem plebiscytu jest wskazanie miejsc wartych obejrzenia – inspiracji dla podróżników, którzy chcą lepiej poznać Polskę.